• Здравейте. Имам на идея да си направя едно сайтче с WordPress, но се чудя … дали да изчакам официалния релийз на 3.0 (българската версия) или да си инсталирам 2.9.2 версията и после да си я упдейтна към 3.0. Т.е. въпроса е ми е … съвместими ли са версиите и ако си инсталирам 2.9.2 ще мога ли после да си продължа нагоре към 3.0 .. без да загубя никаква информация и данни 🙂

    Благодаря

Виждате 3 отговора - 1 от 3 (от 3 общо)
  • Модератор Ivaylo Draganov

    (@dragunoff)

    Здравей,

    По принцип няма проблеми да преминеш от 2.9.x към 3.0
    Лека несъвместимост се получава, ако искаш да използваш новите възможности за създаване на много сайтове от една инсталация в WP 3.0

    Но ако ще управляваш само един сайт – не се притеснявай.
    Дори няма проблем да си инсталираш направо 3.0 и като излезе превода да си го добавиш ръчно. А временно можеш да ползваш езиковите файлове от старата версия или да си компилираш сам новия превод.

    * Необходимите езикови файлове са bg_BG.mo bg_BG.php и continents-cities-bg_BG.mo и се поставят в директория wp-content/languages

    Thread Starter rUMENcho

    (@rumencho)

    Мммм яко 🙂 ама в WordPress 3.0 в папка wp-content няма папка languages 😛 Предполагам, че аз трябва да си я създам 😛

    Модератор Ivaylo Draganov

    (@dragunoff)

    ама в WordPress 3.0 в папка wp-content няма папка languages 😛 Предполагам, че аз трябва да си я създам 😛

    точно така =)

Виждате 3 отговора - 1 от 3 (от 3 общо)
  • Темата ‘2.9.2 -> 3.0’ е затворена за нови отговори.